SCSCLUB Strona Główna SCSCLUB
Szczecineckie Forum Motoryzacyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ebay & Allegro
Autor Wiadomość
WujekSamaRdza 
Mega udzielacz
AMELINIUM!!!


Moje auto: 126peee
Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2012-10-25, 07:59   

maro 16V napisał/a:

najwyraźniej ma specjalną obrączkę z funkcją zakłócania pracy mózgu ;-) :lol:


Nie inaczej 8-)

johny_bravo napisał/a:

...póki co polecam małżeństwo :D


Dlatego ja nie noszę obrączki :D
 
     
Zico 
Mega udzielacz
Kill system


Moje auto: Bi eM Dablju i najnty of kors
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Lut 2007
Skąd: Stąd
Wysłany: 2012-10-25, 08:48   

Patrząc co Dżony wyprawia i wypisuje od ubiegłego tygodnia to zaczynam wierzyć, że miarą rozumu jest ilość włosów na głowie? :-P
_________________

Auto Szkoła "Omega" kat. AM,A1,A2,A,B,B+E,C,C+E

 
 
     
Pevo 
Mega udzielacz


Moje auto: old opelx3, quattro w domu musi być
Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2012-10-25, 15:54   

johny_bravo napisał/a:
Pevo zezwoliłeś na używanie wizerunku ???
http://moto.allegro.pl/bl...2723217152.html
absolutnie, już zgłosiłem do allegro...... biedny johny , co te małżeństwo z niego zrobiło.
_________________
Pomoc drogowa 24 autoholowanie
Wypożyczalnia autolawet
Wypożyczalnia busów i osobówek
www.stancars.eu
Tel. 502335093
 
 
     
szakal 
Pisarz
szakal

Moje auto: SEAT TOLEDO
Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2008
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2012-10-25, 18:11   

http://alegratka.pl/oglos...3-21677913.html
 
 
     
Zico 
Mega udzielacz
Kill system


Moje auto: Bi eM Dablju i najnty of kors
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Lut 2007
Skąd: Stąd
Wysłany: 2013-11-12, 08:23   

Motorynka Romet
_________________

Auto Szkoła "Omega" kat. AM,A1,A2,A,B,B+E,C,C+E

 
 
     
karole36qp 
Pisarz


Moje auto: BMW e30 m50b30 stroker
Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2011
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2014-03-01, 12:58   

http://otomoto.pl/bmw-328-kwadracik-C32325821.html

Uwaga na ******a i wyłudzacza. Kolega szuka auta, znalazł wczoraj ten egzemplarz. Na zdjęciach bajka, salon porsche itp. Dzwonimy do sprzedającego. Pytanie zasadnicze w jakim stanie jest auto i co jest do zrobienia. Sprzedający na to "na tylnych nadkolach pojawiły się pęcherze, poza tym auto super bez innych mankamentów, ori lakier, kupa włożonej kasy itp." W takim razie deyzja przyjeżdżamy. Za chwilę dowiadujemy się że po auto jedzie jakiś klient ale jak przelejemy 500zł zaliczki to odmówi klienta i nam zostawi. Pięćset to za dużo, koledze się spodobała więc ustalone 250zł i jeśli auto jest w takim stanie jak opisuje sprzedawca to bierzemy. Zajeżdżamy i zastajemy kupę złomu na pięknych kołach. Na wejściu próg wgnieciony jakby wjechał na ściętą sosnę, otwieramy maskę i na podszybiu zastajemy dziury z prześwitem do mech. wycieraczek. Po podniesieniu wykładziny bagażnika na prawej podłużnicy pęknięty szpachel i niekonserwowane spawy po naciąganiu, lakier na masce błotnikach cały w syfkach po malowaniu do tego maska po klepaniu. Pod nogami kierowcy dziura, na przednim błotniku poprzedni zainteresowany chyba zostawił ślad siekierą z obucha i dodatkowo rdza. W zbiorniczku wyrównawczym susza. Silnik chodził równo, nie kopcił ale po pięciu min pracy zaczął wydobywać się leciutki dźwięk diesla (myślę że vanos). Dmuchawa chodzi na dwóch biegach. Na klapie rdza, całe auto do malowania. Mówimy do sprzedającego że nie tak się umawialiśmy, że auto nie zgodne z opisem i chcemy zwrotu kasy na co on że nie zwróci i możemy się w tej sprawie spotkać w sądzie, że dla niego nic nie jest do roboty chociażby nawet ten wgniot po siekierze czy próg. Że może za 12500 oddać. ****** i wyłudzacz. Teraz wiem dlaczego pytał w ilu przyjedziemy oglądać i dlaczego po dziesięciu minutach przyjechała ochrona i obserwowała przebieg oględzin. Najpierw mówił że odmówił klienta a w czasie oględzin że jest z tym gościem ustawiony na sprzedaż, motał się w zeznaniach. Pracuje w Porsche jako doradca i widać jak potrafi wciskać kit. Aut warte z kołami max 6000zł. Uważajcie i jeśli macie jechać kupę kilometrów mówię od razu że nie warto !!
_________________
Zerknij na 30-stke :P
http://www.scsclub.pl/forum/viewtopic.php?t=4450
 
 
     
volf 
Mega udzielacz


Moje auto: e46 2.0D, rower Unibike :)
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2014-03-01, 14:08   

Pytanie, czy daliście zaliczkę?? Czy zadatek??? Bo to jest ważna kwestia, jeżeli zaliczkę to ma prawo żądać zwrotu kasy nawet przed sądem. Jeżeli zadatek- to przepadło.
_________________
Prawdziwy twardziel nie je miodu, on żuje pszczoły
 
 
     
karole36qp 
Pisarz


Moje auto: BMW e30 m50b30 stroker
Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2011
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2014-03-01, 14:55   

volf napisał/a:
Pytanie, czy daliście zaliczkę?? Czy zadatek??? Bo to jest ważna kwestia, jeżeli zaliczkę to ma prawo żądać zwrotu kasy nawet przed sądem. Jeżeli zadatek- to przepadło.


Oczywiście że zaliczkę, upewniałem się przed dokonaniem przelewu, i w tytule jest zaliczka i w wiadomości mail w której przesłał dane do przelewu sam napisał proszę o przelanie zaliczki z tym że w wiadomości napisał że nie odda ale nie wyraziliśmy na to zgody także nie wiem jak to zrobić . Najgorzej że to kloega był interesantem a ja ze swojego konta robiłem przelew bo oddał mi kasę w aucie i teraz jak to sklecić w całość :-P
_________________
Zerknij na 30-stke :P
http://www.scsclub.pl/forum/viewtopic.php?t=4450
 
 
     
Black Hornet 
Mega udzielacz


Moje auto: BMW E39 - Omega3000(C30SE)
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 04 Mar 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2014-03-01, 16:16   

Lubię te nasze Polskie okazję :roll:
_________________

 
     
volf 
Mega udzielacz


Moje auto: e46 2.0D, rower Unibike :)
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2014-03-01, 16:34   

I jeszcze jedno, tak naprawdę to o stanie technicznym nie napisał ani słowa, opisał tylko co w nim zrobił(i tu mógł nie kłamać), a powiedzieć mógł wszystko i zaprzeczyć później. Więc nie okłamał nikogo :evil:
_________________
Prawdziwy twardziel nie je miodu, on żuje pszczoły
 
 
     
Bartas 
Mega udzielacz


Moje auto: Trabant 601
Wiek: 39
Dołączył: 28 Sty 2008
Skąd: ZSZ
Wysłany: 2014-03-01, 18:48   

Zaliczka zaliczana jest na cenę! Jeżeli nie kupujesz to zaliczka musi zostać zwrócona!! Inna bajka jest z zadatkiem! Ale skoro to była zaliczka to do sądu z gościem! Tak jak sam chciał!
 
     
karole36qp 
Pisarz


Moje auto: BMW e30 m50b30 stroker
Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2011
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2014-03-01, 21:06   

volf napisał/a:
I jeszcze jedno, tak naprawdę to o stanie technicznym nie napisał ani słowa, opisał tylko co w nim zrobił(i tu mógł nie kłamać), a powiedzieć mógł wszystko i zaprzeczyć później. Więc nie okłamał nikogo :evil:


Czy ja wiem ? Co mógł zrobić w aucie które jak się okazało ma miesiąc ? Ponoć nawet maski nie otwierał i nie widział dziur w podszybiu :D Ale żeby tego było mało to próg i błotnik widział ale nie powiedział bo to nie jest dla niego problem i jakiś mankament w aucie :D Gdy to powiedział miałem ochotę wywalić mu kapcia na drzwi jego skody bo jak to dla niego nie mankament :D Rozmowa była prosta. Skoro sam stwierdził że rdza na nadkolach jest do zrobienia a nie powiedział już o reszcie rdzy na aucie bo stwierdził że jej nie ma to zataił prawdę. Oszust i wsio ;-)
_________________
Zerknij na 30-stke :P
http://www.scsclub.pl/forum/viewtopic.php?t=4450
 
 
     
WujekSamaRdza 
Mega udzielacz
AMELINIUM!!!


Moje auto: 126peee
Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2014-03-03, 07:15   

Wrzuć na tablicę ogłoszenie z opisem stanu auta, bez emocji, jedynie z ostrzeżeniem.
 
     
Zico 
Mega udzielacz
Kill system


Moje auto: Bi eM Dablju i najnty of kors
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Lut 2007
Skąd: Stąd
Wysłany: 2014-03-03, 10:10   

Kasa nie do odzyskania raczej. Założysz kolesiowi sprawę za 250zł? Wjedziesz z dresami? Tak się właśnie kroi jeleni. Ile jeszcze musi pary wodnej opuścić kominy Krono, żeby się ludzie nauczyli że NIE MA OKAZJI... Jedyne co możesz zrobić, to iść za przykładem Wuja i ostrzec innych.
_________________

Auto Szkoła "Omega" kat. AM,A1,A2,A,B,B+E,C,C+E

 
 
     
karole36qp 
Pisarz


Moje auto: BMW e30 m50b30 stroker
Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2011
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2014-03-04, 23:40   

Czy nie do odzyskania to nie wiem bo paragraf mówi że zaliczka bez względu na to która strona nie zgodziła się na podpisanie umowy jest zwrotna i nie ma znaczenia czy kupujący się rozmyśli czy sprzedający próbuje sprzedać bubel, kiedy nie dochodzi do podpisania umowy strony są zobowiązane do zwrotu przekazanej wcześniej zaliczki. Ja tam sprawy nie zakładam bo nie mój hajs i nie moja sprawa ale gdybym ja był w takiej sytuacji raczej bym spróbował, 250zł niby nie dużo ale spójrzmy na to że za taką kwotę niektórzy żyją np pół miesiąca, lub że to prawie zbiornik paliwa ;-) Nie dużo ale pieniądz wyrzucony w błoto przez to że ktoś jest oszustem i tyle. Sprzedaje też często dużo rzeczy na allegro itp i też ludzie zgadzają się wpłacić kasę na konto kupując poza allegro, np przed Bożym narodzeniem sprzedawałem szorowarkę do schodów ruchomych karcher za 10000zł i gość przelał kasę na konto nie wpisując nawet w tytule za co ani nic i co ? Miałem mu nie wysłać ? Nie było żadnej korespondencji mejlowej i ktoś przelał kasę na konto bo może chciał mi podarować ? Ale jestem normalnym człowiekiem i dotrzymuje słowa a jak ktoś jest palantem i oszustem no to nim będzie dopóki ktoś go nie ustawi do pionu ;-)

Zico napisał/a:
NIE MA OKAZJI...


Okazja to nie była tylko normalna cena za samochód w stanie opisanym przez sprzedającego no ale okazało się inaczej :-P Dlatego zawsze wychodzę założenia że lepiej kupić budę zrobić co trzeba, wydać nawet 2000zł więcej ale wiem co mam ;-) Chodzi oczywiście o stare auta do zabawy ;-)
_________________
Zerknij na 30-stke :P
http://www.scsclub.pl/forum/viewtopic.php?t=4450
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Support forum phpbb by phpBB Assistant
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12