SCSCLUB Strona Główna SCSCLUB
Szczecineckie Forum Motoryzacyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcą postawić nam spalarnię :/
Autor Wiadomość
WujekSamaRdza 
Mega udzielacz
AMELINIUM!!!


Moje auto: 126peee
Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: stamtąd
  Wysłany: 2009-05-22, 06:38   Chcą postawić nam spalarnię :/

Jak przystało na miasto turystyczne chcą dołożyć koło polspanu elektrociepłownię 60MW (przykładowo typowa elektrownia np Bełchatów ma 360 MW...) ma być na biomasę ale wiadomo co będą tam palić, chociażby tę hałdę, gdzie wióry nasączone są różnymi ciekawymi chemikaliami.

http://www.szczecinek.pl/strona.php?id=2161

Także jeśli już teraz obecność kominów z których leci tylko para wodna ci przeszkadza to z takim czymś będzie jeszcze fajniej...
Ostatnio zmieniony przez krazek1 2009-05-23, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
frendli 
Pisarz
ARBEIT MACHT FREI


Moje auto: Rower UNIBIKE
Wiek: 84
Dołączył: 26 Lut 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-05-22, 10:42   

kwity wipisane !! weic budow ruszy !!
_________________
follow me !!!!!
 
 
     
WujekSamaRdza 
Mega udzielacz
AMELINIUM!!!


Moje auto: 126peee
Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2009-05-22, 11:03   

Póki co nie mają decyzji środowiskowej, w której to regionalny dyr. ochr. środowiska mógłby nałożyć na inwestora pewne ograniczeni więc sprawa jest otwarta.
 
     
karollo10 
Pisarz

Moje auto: żak `61 VW Caddy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2008
Skąd: Szczecinek/Poznań
Wysłany: 2009-05-22, 17:34   

co spalarnie to może proponuje jak w Neapolu protest by tej spalarni nie zrobili ;będzie taki smród gorszy niż "zapach lasu"
_________________
 
 
     
WujekSamaRdza 
Mega udzielacz
AMELINIUM!!!


Moje auto: 126peee
Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2009-05-23, 00:21   

Chyba do końca nie rozumiesz, kronospan chce wybudować ciepłownię na biomasę w której ma zamiar spalić między innymi hałdę, czyli wióry nasączone chemikaliami (przede wszystkim wylewaną tam kiedyś w wielkich ilościach formaliną) i nie chodzi tu teraz tylko o "zapach lasu" ale też o to że zamiast powietrzem będziesz oddychał między innymi formaldehydem (i nie będzie to jedyna trująca substancja).


"Formaldehyd został sklasyfikowany jako substancja toksyczna i żrąca oraz rakotwórcza kategorii 3. Jest to substancja prawdopodobnie rakotwórcza dla ludzi wg rozporządzenia MZiOS z dnia 11 września 1996 r. oraz wg IARC (grupa 2A).
W stężeniach powyżej 25-procentowych działa toksycznie w przypadku narażenia drogą oddechową, kontaktu ze skórą i po spożyciu. Wywołuje oparzenia. Możliwe ryzyko powstania nieodwracalnych zmian w stanie zdrowia. Może powodować uczulenia w przypadku kontaktu ze skórą.

* Objawy zatrucia ostrego: w małych stężeniach, nieco przekraczających stężenia dopuszczalne, wywołuje łzawienie oczu, zaczerwienienie spojówek; w większych (ok. 15 g/ml) - kaszel, ból głowy, uczucie duszności, kołatanie serca. Może spowodować skurcz oskrzeli

* W dużych stężeniach, przekraczających 60 mg/ml, może nastąpić skurcz głośni, obrzęk krtani lub obrzęk płuc. Następstwem może być zapalenie płuc.

* Skażenie skóry roztworem wodnym (formaliny) wywołuje ból, zaczerwienienie i oparzenie chemiczne.

* Skażenie oczu powoduje ostry stan zapalny spojówek z ryzykiem uszkodzenia rogówki.

* Drogą pokarmową, w postaci formaliny, wywołuje oparzenie błony śluzowej jamy ustnej i dalszych części przewodu pokarmowego, bóle brzucha z ryzykiem krwawień i perforacji.

* Dawka śmiertelna formaldehydu wynosi 30 - 60 ml.

* Objawy zatrucia przewlekłego: może powodować zapalenie oskrzeli (u osób nadwrażliwych - astmę oskrzelową), świąd skóry i jej podrażnienie oraz wyprysk alergiczny."

bla bla bla

"U szczurów jednoznacznie wykazano rakotwórcze działanie formaldehydu przy narażeniu trwającym co najmniej 18 miesięcy (6 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu) i stężeniu związku wynoszącym 6,8—17 mg/m3. Istniejące dane wskazują, że działanie rakotwórcze formaldehydu występuje na poziomie stężeń, na którym obserwuje się nasilone zmiany zapalne oraz nasilone odczynowe reakcje na działanie drażniące i jest uwarunkowane pojawieniem się tych zmian. "

Dlaczego mam się truć w imię wykorzystywanej do robienia kasy ekologii?
 
     
Johny Kakao 
różowy sweterek


Moje auto: kadett c; volvo S60
Wiek: 39
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-05-23, 00:41   

WujekSamaRdza napisał/a:
spalić między innymi hałdę

a skąd wiesz ze będą to gówno palić???zeby nie było pytam z ciekawości
_________________
Wal śmiało KAKAO
 
 
     
WujekSamaRdza 
Mega udzielacz
AMELINIUM!!!


Moje auto: 126peee
Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2009-05-23, 09:56   

Napisali w raporcie.
 
     
marcin 
Mega udzielacz


Moje auto: 125p 2.0
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Mar 2007
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2009-05-23, 13:38   

Prawdopodobnie ta spalarnia stanie na miejscu starej spalarni, która obecnie jest używana, więc praktycznie niewiele się zmieni.
_________________

 
 
     
WujekSamaRdza 
Mega udzielacz
AMELINIUM!!!


Moje auto: 126peee
Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2009-05-23, 15:11   

Ma stanąć z tyłu, bliżej torów, no ale teraz podobno pali się gaz a nie odpady.
 
     
marcin 
Mega udzielacz


Moje auto: 125p 2.0
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Mar 2007
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2009-05-23, 19:25   

WujekSamaRdza napisał/a:
ale teraz podobno pali się gaz a nie odpady

Pali się i to i to.
_________________

 
 
     
krazek1 
Mega udzielacz
Pstrykacz fotek


Moje auto: VW Passat B5
Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-05-28, 10:58   

W Temacie można przeczytać:

Firma Kronospan Szczecinek Sp. z o. o. planuje wybudować na swoim terenie instalację do spalania biomasy. Nie jest to pierwsza tego typu inwestycja zakładu: podobne kotły, ale o znacznie mniejszej mocy, już są. Przewiduje się, że nowa inwestycja ma służyć do wytwarzania energii elektrycznej i technologicznej o nominalnej mocy cieplnej 60 MW.
Plany budowy podobnej ciepłowni pojawiły się w firmie już dwa lata temu. Wówczas zarząd Kronospanu w trakcie spotkania z radnymi Rady Miasta, burmistrzami, wicestarostami, a także przedstawicielami służb odpowiedzialnych za ochronę środowiska - omówił działania firmy, mające doprowadzić do zmniejszenia uciążliwości dla środowiska i mieszkańców Szczecinka. Jednym z takich działań miała być właśnie wspominana instalacja, która przyczyniłaby się do spalenia nagromadzonej przez lata starej hałdy odpadów drzewnych.
16 kwietnia tego roku Urząd Miasta wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia. Mówi Konrad Czaczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta: - Występując do miasta o decyzję środowiskową, wnioskodawca przedłożył wraz z wnioskiem sporządzony przez biegłego raport oddziaływania inwestycji na środowisko. Raport ten precyzuje szczegółowe oddziaływanie planowanego przedsięwzięcia na wszelkie elementy środowiska. Wynika z niego, że nie prognozuje się przekroczenia dopuszczalnych norm jakichkolwiek uciążliwych emisji.
Ponieważ miasto nie jest właściwym organem do wydania odpowiedniej opinii, wniosek wraz z raportem w celu uzgodnienia warunków inwestycji zostanie przekazany do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie oraz do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie. - Ustalenia te będą dla miasta wiążące – wyjaśnia dalej Konrad Czaczyk. - Jeżeli którakolwiek ze wspomnianych instytucji stwierdzi, że wymogi wynikające z przepisów nie są spełnione, miasto nie wyda decyzji środowiskowej. Jeśli natomiast obie instytucje nie będą miały zastrzeżeń, decyzja zostanie wydana.
Każdy mieszkaniec Szczecinka może zapoznać się z niezbędną dokumentacją sprawy (z wnioskiem firmy oraz z raportem o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko) oraz do dnia 5 czerwca złożyć ewentualne uwagi i wnioski. Informacje są udostępnione w Urzędzie Miasta: Wydział Planowania Przestrzennego, II piętro, pok. 30; tel. (0-94) 37 141 46.
(sz)

O tej kontrowersyjnej inwestycji piszemy więcej w 490, piątkowym wydaniu Tematu.
_________________
Projektowanie stron www !!!!!!!!!!!!! www.krazek1.pl, www.arekelektryk.pl/,
 
 
     
monza 
Nowy
Wir leben Autos


Moje auto: OPEL VECTRA 2.2 DTI
Dołączył: 05 Wrz 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-06-03, 11:04   

Istnieją dwa przeciwstawne trendy w naszym mieście, czyli mydlenie oczu ludziom jakim to jestesmy wspaniałym turystycznym siedliskiem i ilez to włodaże robią w tym kierunku, i drugi trend na który owi wspomniani wyżej wydaja się byc ślepi bądz tez maja w tym interes czyli problem smrodu w mieście które to przez niektórych przejezdnych zaczyna byc juz rozpoznawane jak słynne miasto z fabryka celulozy na którego rogatkach zamyka się od lat nawiewy w autach, jeżeli kto kolwiek myśli że pogodzi oba trendy i wmówi turystom że to co codziennie znajduje sie rano na ich autach to nie wióry tylko para wodna , myślę mocno przecenia swoje możliwości i niedocenia spostrzegawczości przyjezdnych i faktycznej atrakcyjności sąsiednich miast, spalarnia bedzie następnym wielkim krokiem w dół.
_________________
Zapraszam na www.vectra-unlimited.pl.

Pozdarwiam - monza.
 
 
     
krazek1 
Mega udzielacz
Pstrykacz fotek


Moje auto: VW Passat B5
Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-06-04, 06:23   

http://temat.net/aktualnosci/1860/Dosc!
_________________
Projektowanie stron www !!!!!!!!!!!!! www.krazek1.pl, www.arekelektryk.pl/,
 
 
     
WujekSamaRdza 
Mega udzielacz
AMELINIUM!!!


Moje auto: 126peee
Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2009-06-04, 08:04   

Coś się dzieje, to dobrze gdyby nie zwrócono uwagi na małe ogłoszenie to spokojnie przeszłoby to bez żadnego ale, bo nikt by nie wiedział...
 
     
Noc 
Mega udzielacz

Moje auto: ford galaxy
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: zsz
Wysłany: 2009-06-07, 17:19   

http://temat.net/aktualno...-podpisy-innych


Nie chcesz spalarni? Podpisz petycję, zbieraj podpisy innych
Komitet społeczny poszukuje wolontariuszy do zbierania podpisów pod protestem przeciwko budowie w Szczecinku spalarni biomasy. Osoby zainteresowane takim działaniem proszone są o kontakt z panią Pawłowicz – nr tel. kom. 692 228 975.
Jak poinformowała nas pani Joanna, powstały nowe punkty, gdzie mieszkańcy Szczecinka mogą składać podpisy pod protestem. Oto one (włącznie z dotąd działającymi):
Apteka „Nowa” ul. Boh. Warszawy
Apteka „Vademecum” ul. Spółdzielcza
Sklep „ABC” ul. Gdańska
Sklep w Trzesiece
Sklep „ABC” ul. Bukowa
Kwiaciarnia „Magdalenka” - osiedle Zachód
Kwiaciarnia „Stokrotka” ul. 28 Lutego
Sklep odzieżowy (dawna Dana) przy deptaku
Apteka „Officyna Cardinalis” ul. Wyszyńskiego
Apteka „Officyna Sanitatis” ul. 9 Maja. (red)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Support forum phpbb by phpBB Assistant
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14