SCSCLUB Strona Główna SCSCLUB
Szczecineckie Forum Motoryzacyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pevo
2009-03-16, 10:09
Nasze miasto Szczecinek
Autor Wiadomość
Pevo 
Mega udzielacz


Moje auto: old opelx3, quattro w domu musi być
Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-03-14, 12:13   Nasze miasto Szczecinek

Zakładam taki temat co by można pisać o tym co się dzieje w naszym mieście.

Na pierwszy front rzucam sprawę "rowerow na karte"
Otóż usłyszałem o nowym przedsięwzięciu Szlotu a mianowicie o wprowadzeniu wypożyczalni rowerów. Rowery będzie się wypożyczać na specjalna kartę która będzie wydawał Szlot. Kartę trzeba będzie doładowywać jak telefony komórkowe a każdy rower będzie wyposażony w GPS i Szlot będzie mógł kontrolować gdzie dany rower się znajduje. Gdy już nie będzie potrzebny można pozostawić go w dowolnym miejscu w mieście . Podobne rozwiązania widziałem w takich miastach jak Berlin czy Amsterdam, ale czy w naszym mieście zapewne nie tania inwestycja ma szanse powodzenia??
_________________
Pomoc drogowa 24 autoholowanie
Wypożyczalnia autolawet
Wypożyczalnia busów i osobówek
www.stancars.eu
Tel. 502335093
 
 
     
dubi 
Pisarz
z ekipy


Moje auto: AUDI Q7
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 02 Kwi 2008
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-03-14, 12:40   

Cytat:
. Podobne rozwiązania widziałem w takich miastach jak Berlin czy Amsterdam, ale czy w naszym mieście zapewne nie tania inwestycja ma szanse powodzenia??


Ciekawe pytanie. Wg mojego zdania raczej pomysł jeszcze za wcześnie tzn. nasze miasto jeszcze nie jest nastawione na taką turystykę by takie pomysł miały duży odzew.
_________________
Wodeczka nigdy dosc nie mow...
 
 
     
Johny Kakao 
różowy sweterek


Moje auto: kadett c; volvo S60
Wiek: 39
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-03-14, 12:46   

Jak dla mnie Szczecinek jest za mały na takie inwestycje jak Berlin czy Amsterdam według mnie to zbyteczne wydawanie kasy i szpan rower z GPS
_________________
Wal śmiało KAKAO
 
 
     
maro 16V 
Mega udzielacz
gazownik


Moje auto: 190E und CLK320
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2007
Skąd: sz-ek/ruchodupki
Wysłany: 2009-03-14, 13:38   

miasto musi wydac kase, z racji tego ze przystapila do programu europejskiego na takie inwestycje, wiec kase i tak maja, ale w temacie niech wypowie sie maciek :-)
_________________
 
 
     
Aras 
Pisarz


Moje auto: 316 E-30
Pomógł: 7 razy
Wiek: 48
Dołączył: 10 Mar 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-03-14, 13:43   

Jak znam polską zaradność ;-) ,to zaraz po uruchomieniu tych wypożyczalni padną sklepy z częściami rowerowymi :D .
_________________
Liczba dachowań -1,polecam wszystkim :-)
 
 
     
Pevo 
Mega udzielacz


Moje auto: old opelx3, quattro w domu musi być
Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-03-14, 13:52   

maro 16V napisał/a:
miasto musi wydac kase
No i ok, ale moim zdaniem mozna ta inwestycja jest mega nietrafiona.Oczywiscie to moje zdanie , ale z checia zobacze niemieckich turystów w dobie kryzysu podróżujących po naszym mieście na "specjalnych rowerach".
_________________
Pomoc drogowa 24 autoholowanie
Wypożyczalnia autolawet
Wypożyczalnia busów i osobówek
www.stancars.eu
Tel. 502335093
 
 
     
dubi 
Pisarz
z ekipy


Moje auto: AUDI Q7
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 02 Kwi 2008
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-03-14, 14:27   

Dodam tylko że jak znam mentalność Polaków to oprócz nadajnika GPS nic innego nie pozostanie niestety po rowerze :lol: :lol:
_________________
Wodeczka nigdy dosc nie mow...
 
 
     
soromoto 
Mega udzielacz
...


Moje auto: C36 AMG, GOLF IV SDI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: ze Szczecinka
Wysłany: 2009-03-14, 15:02   

z tymi rowerami to kicha. W tym mieście co drugiemu wydaje się że jest gangsterem, więc na rower nie wsiądzie... ...ale jak by beemki na tej zasadzie wypozyczać to kto wieeee , kto wieee...
_________________
żadnych udziwnień nie będzie...
Ostatnio zmieniony przez soromoto 2009-03-14, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marcin 
Mega udzielacz


Moje auto: 125p 2.0
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Mar 2007
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2009-03-14, 15:15   

Są też rowery marki BMW :D
_________________

 
 
     
Zico 
Mega udzielacz
Kill system


Moje auto: Bi eM Dablju i najnty of kors
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Lut 2007
Skąd: Stąd
Wysłany: 2009-03-14, 17:32   

Należy dyskusje zacząć od tego, że jest to kasa, która została przyznana na działania związane z promocją rozwoju alternatywnych form transportu miejskiego. Główne założenia programu skupiają się na zmniejszeniu uciążliwości ruchu drogowego w historycznych i turystycznych aglomeracjach miejskich poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz troskę o ochronę naturalnego środowiska (cyt. za www.sapik.pl). Tak więc nie mozna tej kasy wydać na co innego. Pomysłem włodarzy Miasta są właśnie wypożyczalnie rowerów, riksze wodne, tramwaj wodny ale i za te kasę powstanie ekologiczna myjnia w KM oraz zakupione zostaną autobusy na propan-butan. Tak więc widzicie, że jest to tzw. "pieniądz znaczony". Perugia np. wybuduje kolejkę linową do centrum miasta. Historyczne centrum Perugii leży na szczycie wzniesienia i żeby wyeliminować tam ruch kołowy do centrum zawiozą ludzi gondole znane z górskich kurortów. To słowem wyjaśnienia idei tego programu. Wiemy dobrze, że UE nie szczędzi kasy na dziwne projekty, które nam szarakom wydają się BEZ SĘSU ;-)
Miasto musi więc wydac te kasę na to na co wydaje. Przy okazji podreperuje się tabor KM. Mam więc pytanie do Was-na co byście wydali tę kasę, zakłądając oczywiście że mają być promowane alternatywne formy transportu miejskiego?
Aha-dodam jeszcze, że SAPiK odpowiedzialny jest za dyseminację projektu na poziomie europejskim. Dyseminacja to w skrócie jest to promocja produktu końcowego oraz wzrost dostępu do nowych rozwiązań. Z tego tytułu SAPiK też zarobi troszke kasy-a to jest przecież też ważne, bo potem z tej kasy wszyscy skorzystamy na róznych imprezach (np. Zlot :D ). To ważne i znaczące osiągnięcie SAPiK. Skorzysta też Maciek, bo sobie polata po Europie hehe
_________________

Auto Szkoła "Omega" kat. AM,A1,A2,A,B,B+E,C,C+E

 
 
     
marcin 
Mega udzielacz


Moje auto: 125p 2.0
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Mar 2007
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2009-03-14, 17:42   

Na Segwaye :D W Kołobrzegu można je wypożyczyć :D Na pewno więcej ludzi by tym chciało jeździć, chociażby z ciekawości.
_________________

 
 
     
maciek wiórek 
Mega udzielacz
macko

Moje auto: Honda CRV, Vw Polo 6R
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Paź 2007
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2009-03-14, 17:48   

Czas na moją wypowiedz.
Jestem swiezo po spotkaniu w Macedoni w Skopje i zostaly podsumowane dzialania w miastach partnerskich.podsumowanie odbywa sie w okresach co 6 miesiecy.pieniazki sa juz na kontach naszych spolek ale nie wiadomo do konca na co je brac.pomalu jednak sytuacja sie prostuje.Pierwszym pomyslem KM byly autobusyt na CNG jednak moim zdaniem dobrze ze z nich zrezygnowano.jest to gaz malo popularny i proces tankowania jest dlugotrwaly a dystans krotki.W Krakowie zastosowano aytobusy i zakupiono z programu Civitas z ktorego i Szczecinek korzysta jednak przysporzylo to tylko klopotow.w krakowie atobusy jezdza gdzies za miasto sie tankowac i trwa ten proces okolo 10 lub 16 godz. zapraszam na strone civitas caravel krakow-wpiszcie w google.
powiem szczerze ze ciezko cos nowego wymyslec ale chocby drobnostka upiekszy nasze miasto i doda tzw smaczka.
Badzo podoba mi sie pomysl perugii i jej spob transportowania towarow do sklepow na wzgorzach.jest tam tunel ktory podcisnieniem transportuje towary na wzgorza i sklepikarze odbieraja to na paletach i nie musza jezdzic autami z gory na dol i po miescie.
Pomysl z rowerami jest nie trafiony-mysle ze powstanie prostrza wypozyczalnia. Powiem tak-Pan "S" ze Szlotu ma wyimaginowane pomysly i ni edokonca realne.
Pozdrawiam
maciek
_________________
Suzuki/Audi/VW/Opel
Nie sztuką jest mieć nowe auto, sztuką jest wsadzić całe serce w stary, by wyglądał jak nowy ;-0))
Ostatnio zmieniony przez maciek wiórek 2009-03-14, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Zico 
Mega udzielacz
Kill system


Moje auto: Bi eM Dablju i najnty of kors
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Lut 2007
Skąd: Stąd
Wysłany: 2009-03-14, 17:49   

To jest pomysł-może zgłosić to do UM. A wiesz co Ci Marcinie powiem? Wczoraj mi ten sam pomysł wpadł do głowy!!!!!!
Ale pierwszeństwo w zgłoszeniu pomysłu daję Tobie hehe
_________________

Auto Szkoła "Omega" kat. AM,A1,A2,A,B,B+E,C,C+E

 
 
     
maciek wiórek 
Mega udzielacz
macko

Moje auto: Honda CRV, Vw Polo 6R
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Paź 2007
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2009-03-14, 17:51   

kazdy nowy i oszczedniejszy autobus w miescie to plus-ciszej,mniej spalin i ladniej:_)))
_________________
Suzuki/Audi/VW/Opel
Nie sztuką jest mieć nowe auto, sztuką jest wsadzić całe serce w stary, by wyglądał jak nowy ;-0))
 
 
     
marcin 
Mega udzielacz


Moje auto: 125p 2.0
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Mar 2007
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2009-03-14, 17:56   

Ciesze się że pomysł się podoba. Wiadomo, że to dużo droższe rozwiązanie, ale myślę ze lepsze jest 5 Segwayów, które są cały czas używane, niż 50 rowerów które tylko stoją i rdzewieją. Rower na nikim, nie zrobi wrażenia bo rowerek każdy sobie może pojeździć, a to już jakaś nowość-ciekawostka, zarówno dla turystów jak i mieszkańców.
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Support forum phpbb by phpBB Assistant
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13