SCSCLUB Strona Główna SCSCLUB
Szczecineckie Forum Motoryzacyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pevo
2009-03-16, 10:11
Tor w Szczecinku?
Autor Wiadomość
WujekSamaRdza 
Mega udzielacz
AMELINIUM!!!


Moje auto: 126peee
Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: stamtąd
  Wysłany: 2009-03-09, 17:17   Tor w Szczecinku?

Takie tam dywagowanie które zrodziło się pod moją nie do końca zdrową kopułą. Nie gliniasty, nie z polbruku a najprawdziwszy tor z asfaltowymi szykanami, wieżą, trybunami i półnagimi laskami trzymającymi parasolki ;-)

Zastanawia mnie ile dusz trzebaby sprzedać, kogo zabić żeby powstał u nas taki przybytek.
Może warto zainteresować tym tematem nasze władze: na zachodzie (koło garaży) wkrótce powstanie jakiś stadion, gdzie indziej lodowisko i inne pierdoły - na to pieniądze mają, a promocja dla miasta raczej przeciętna.

Ponieważ w Polsce jest tylko jeden tego typu obiekt powiedzmy "z prawdziwego zdarzenia" to powstanie drugiego z pewnością przyciągnęłoby do niego zarówno organizatorów, uczestników jak i kibiców (co się działo na DD...) - co jednoznacznie wiązałoby się z promocją miasta, wymiernymi korzyściami w jego kasie jak i w kasach okolicznych przybytków typu hotele, bary, agencje........... reklamowe itp.

Z innej strony powstaje strefa ekonomiczna, której idea w zasadzie już upadła-nie ma chętnych i pewnie przez najbliższe parę lat nie będzie - a to dowalą wysokie podatki (tak wiem wiem - strefa... ale wiadomo rząd swoje ;-) ) lub potencjalni inwestorzy zobaczą jakie u nas są koszty pracy albo po prostu rozszerzą znowu jakiś obszar chroniony typu natura2000 :-P więc terenu jest sporo, zresztą zawsze można znaleść. Pieniądze pewnie z unii by się jakieś znalazły tylko że ludzie boją się chyba po nie zgłaszać, bo stołek przyjemnie grzeje dupę i szkoda go stracić (boją się pierdnąć bez pozwolenia a co dopiero wystąpić w jakiejś sprawie innej niż zmiana chodnika na trawnik).

Może warto sporządzić jakąś petycję, pogadać z ludźmi odpowiedzialnymi, zapytać jak można pozyskać środki - przedstawić swój plan rządzącym...

Z powstaniem toru wiązałoby się mnóstwo korzyści (jest gdzie się wyżyć np.)...

I na prawdę wolałbym tor zamiast 3 stateczku, 9 stadionu *, pogłębienia basenu, odwracania bunkra do góry nogami, czy następnych 4 rond na których ruch w mieście skiśnie do końca.

* zresztą tor można zbudować wokół stadionu ;-)

Także jako stowarzyszenie moglibyśmy zacząć działać cokolwiek w tym kierunku...

P.S. jak ktoś przeczytał wszystko, to znaczy, że umie czytać :-P
 
     
Pevo 
Mega udzielacz


Moje auto: old opelx3, quattro w domu musi być
Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-03-09, 17:27   

a wiec powiem tak..... juz o tym wstepnie romawialem z kims z UM :D , kiedys juz taki temat byl zarzucany na forum, jak tor do driftingu i mnie jakies miesiac temu ta idea sie przypomniala i myslac podobnie jak Ty wuja , postanowilem pogadac z kims z UM i rozmawialem:) Temat mial byc poruszony na najblizszym walnym..ktorej juz niedlugo trza bedzie zrobic
_________________
Pomoc drogowa 24 autoholowanie
Wypożyczalnia autolawet
Wypożyczalnia busów i osobówek
www.stancars.eu
Tel. 502335093
Ostatnio zmieniony przez Pevo 2009-03-09, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Aras 
Pisarz


Moje auto: 316 E-30
Pomógł: 7 razy
Wiek: 48
Dołączył: 10 Mar 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-03-09, 17:32   

Idea jak najbardziej słuszna,ale realna przy założeniu,że ktoś wyłoży swoje prywatne pieniądze i będzie to miało komercyjny charakter.Za publiczną kasiorę nie przejdzie.
Wszystkie tory jakie istnieją w Polsce powstały za sprawą prężnie dzialających Automobilklubów w czasach,kiedy rachunek ekonomiczny nie był sprawą zasadniczą.
I tak dobrze,że możemy korzystać z lotniska...
_________________
Liczba dachowań -1,polecam wszystkim :-)
 
 
     
WujekSamaRdza 
Mega udzielacz
AMELINIUM!!!


Moje auto: 126peee
Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2009-03-09, 18:04   

Pieniądze publiczne bywają wydawane na mniej sensowne rzeczy. Co by nie było warto próbować, nie mamy NIC do stracenia, a nawet jeśli się nie uda to może chociaż zostanie dostrzeżony fakt że też mamy swoje potrzeby...
 
     
Aras 
Pisarz


Moje auto: 316 E-30
Pomógł: 7 razy
Wiek: 48
Dołączył: 10 Mar 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-03-09, 18:18   

WujekSamaRdza napisał/a:
Pieniądze publiczne bywają wydawane na mniej sensowne rzeczy. Co by nie było warto próbować, nie mamy NIC do stracenia, a nawet jeśli się nie uda to może chociaż zostanie dostrzeżony fakt że też mamy swoje potrzeby.

Nie twierdzę,że jest inaczej.
_________________
Liczba dachowań -1,polecam wszystkim :-)
 
 
     
Ojciec_Borsuk 
Stały bywalec


Moje auto: Mercedes Vito
Wiek: 32
Dołączył: 27 Wrz 2008
Skąd: Grzmiąca
Wysłany: 2009-03-09, 18:23   

Do niedawna na Wikipedii było napisane, że w planach władz jest budowa toru kartingowego. Niedawno ktoś usunął ten wpis. Część kasy mogłoby pochodzić nawet z prywatyzacji PKS, na które znalazł się ostatnio chętny. Skoro na wyciąg znalazła się kasa to przy odrobinie chęci i pomyślunku i na tor wystarczy. Jako że Szczecinek staje się powoli zagłębiem motoryzacyjnym to inicjatywa ma szanse na poparcie. Może udałoby się wytrenować kolejnego sportowca, który dotrze do F1.
 
 
     
juby89 
Pisarz


Moje auto: BMW e39 530d
Wiek: 35
Dołączył: 04 Maj 2008
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-03-09, 19:07   

Ojciec_Borsuk napisał/a:
Może udałoby się wytrenować kolejnego sportowca, który dotrze do F1.

no na to nie liczył bym :-P

Pomysł z budową takiego toru jak najbardziej udany, tylko jak zwykle żeby takie coś powstało trzeba naprawdę dużo czasu i to tez zawsze może być opóźnione(wiadomo jak to jest z załatwieniem czegoś w naszym kraju). Ale można by było przeprowadzić sondaż wśród mieszkańców szczecinka i nie tylko i to też na pewno by mogło w jakimś stopniu pomóc.
_________________
REMONTY MIESZKAŃ : GŁADZIE, UKŁADANIE PANELI I MALOWANIE!!!! TANIO I SZYBKO 784-869-055
 
     
marcin 
Mega udzielacz


Moje auto: 125p 2.0
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Mar 2007
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2009-03-09, 19:12   

WujekSamaRdza napisał/a:
Ponieważ w Polsce jest tylko jeden tego typu obiekt powiedzmy "z prawdziwego zdarzenia"


Dwa!

Aras napisał/a:
Za publiczną kasiorę nie przejdzie.
Wszystkie tory jakie istnieją w Polsce powstały za sprawą prężnie dzialających Automobilklubów w czasach,kiedy rachunek ekonomiczny nie był sprawą zasadniczą.


Też mi się tak wydaje. Tak w Polsce jak i za granicą dziś już się raczej nie buduje torów z kasy publicznej, tylko z kasy prywatnych inwestorów. Poza tym miasto raczej nie zainwestuje w coś co się zwróci za min kilkadziesiąt lat :roll:
_________________

 
 
     
Pevo 
Mega udzielacz


Moje auto: old opelx3, quattro w domu musi być
Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-03-09, 19:40   

wszyscy maja racje!
ale nic nam nie zaszkodzi, zlozyc odpowiednie pisam w tej sprawie i ewentulanie czekac na jakies odezwy, moze budowa nie ruszy za rok dwa trzy, ale jak zapocztakujemy to potrzebe budowy toru, to moze nasze dzieci? bede za kilka , kilkanascie lat mogly z tego korzystac. Bo jesli kasa sie znalazla na taxowki wodne, na wyciag nart, to w co teraz miasto bedzie pompowac kase? z rynkowki zrobia krupowki?
_________________
Pomoc drogowa 24 autoholowanie
Wypożyczalnia autolawet
Wypożyczalnia busów i osobówek
www.stancars.eu
Tel. 502335093
 
 
     
tadek 
Mega udzielacz
NIEJADEK


Moje auto: czerwone
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Mar 2007
Skąd: inąd
Wysłany: 2009-03-09, 20:12   

Odpowiedź z UM miasta nadejdzie w podobnym do tego stylu /zmienić się może jedynie styl i słowa, ale nie znaczenie tekstu/.

W planach inwestycyjnych miasta Szczecinka na lata 2009 - 2013 nie ma możliwości umieszczenia podobnej inwestycji...

Niestety to jedyna odpowiedź, jaka ostatnio przychodzi z UM
_________________
BES SĘĘSUUUUUU
 
 
     
sherifff 
Mega udzielacz
silos


Moje auto: e-30 340 ; e30 cabrio, bmw 1800, Volkswagen Phaet
Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2009-03-09, 21:28   

a może w związku z tym że póki co nie ma szans na taki tor , to zbudujemy tor bobslejowy :D
_________________

www.auto-hol.eu
pomoc drogowa Szczecinek
Zutylizowane opony - 64 sztuki- 2008r
Zutylizowane opony - 126 szt.- 2009r
Zutylizowane opony - 16 szt.- 2010
[b]Zutylizowane opony - 30 szt.- 2012
[b]Zutylizowane opony - 55 szt 2013
[b]Zutylizowane opony - 25 szt 2017
 
 
     
Zico 
Mega udzielacz
Kill system


Moje auto: Bi eM Dablju i najnty of kors
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Lut 2007
Skąd: Stąd
Wysłany: 2009-03-09, 21:54   

Podzielam zdanie, że należy choć dać sygnał. Lecz nie może to być w stylu "Wybudujcie tor, bo będzie fajnie". Trzeba to profesjonalnie przygotować. tadek tez ma racje niestety, że istnieje coś o nazwie WPI czyli Wieloletni Plan Inwestycyjny na lata do 2013. To jest kierunek rozwoju miasta. Przy tworzeniu tego planu rózne głosy społeczne przedstawiały swoje propozycje. Niezbędne było oczywiście podparcie polityczne. Miasto prowadzi taką a nie inna politykę. Politykę przedstawioną w programie wyborczym PO. Co nie znaczy oczywiście, że WPI jest nie do ruszenia. Ale tu potrzeba wielkiej siły. Czy my ją mamy?
Co do finansowania, to jest możliwośc wykorzystania czegoś, co się zwie PPP, czyli Partnerstwo Publiczno Prawne. Miasto już przy kilku inwestychach sonduje takie rozwiązanie. W pewnych tematach trwają rozmowy. Czy dojdą do skutku? Zobaczymy. Jest jeszcze inna mozliwość.
Coby nie gadać i nie pisać-trzeba zwołać Walne w tym temacie. Trzeba dać sygnał, że mamy jakiś pomysł. Sondować to no i spróbować polobbować.
Na koniec dodam-statki, taksówki wodne, riksze, stadiony, hale czy tor lekkoatletyczny. A teraz strzelnica sportowa. Te inwestycje były znane przed wyborami. To się nazywa demokracja, za którą walczyli nasi ojcowie, a nawet co poniektórzy z nas ;-)
_________________

Auto Szkoła "Omega" kat. AM,A1,A2,A,B,B+E,C,C+E

Ostatnio zmieniony przez Zico 2009-03-09, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Kudłaty 
Pisarz
Szalony Kapelusznik


Moje auto: Ford "Fiona" Fiesta C 92'
Wiek: 38
Dołączył: 24 Kwi 2008
Skąd: Szczecinek / Poznań
Wysłany: 2009-03-09, 21:56   

... co nie oznacza że nie możemy nagłośnić sprawy i może uda się znaleźć inwestorów na takie przedsięwzięcie, korzystając z okresu rozliczeń podatkowych z chęcią oddam 1% podatku na budowę toru ;-)
_________________
 
 
     
Ojciec_Borsuk 
Stały bywalec


Moje auto: Mercedes Vito
Wiek: 32
Dołączył: 27 Wrz 2008
Skąd: Grzmiąca
Wysłany: 2009-03-09, 22:06   

BlackHat napisał/a:
z chęcią oddam 1% podatku na budowę toru ;-)


Ja póki co mam spokój z fiskusem, ale jakby jakaś fundacja na rzecz budowy toru powstała to z mojego skromnego kieszonkowego bym kilka groszy dorzucił ;-)
 
 
     
beny 
Stały bywalec
fotka z zaskoczenia


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Lut 2007
Skąd: Poznań/Trzesieka
Wysłany: 2009-03-09, 23:20   

marcin napisał/a:
WujekSamaRdza napisał/a:
Ponieważ w Polsce jest tylko jeden tego typu obiekt powiedzmy "z prawdziwego zdarzenia"


Dwa!



a gdzie ten drugi? bo chyba nie w miedzianej górze-kielcach, gdzie część toru pokrywa sie z drogą krajową?
_________________
Mówcie co chcecie, a ja doskonale rozumiem te wszystkie kobiety, które patrząc w lustro widzą A, a chciałyby widzieć D lub E. Przynajmniej jak zaglądam do swojej książeczki wojskowej.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Support forum phpbb by phpBB Assistant
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13